Obiady, które aktywizują. W Polsce działa blisko 700 Warsztatów Terapii Zajęciowej. Według danych NIK (2011–2013) tylko 1–2 proc. osób biorących udział w warsztatach podejmuje pracę. „Obiady terapeutyczne” są dla uczestników WTZów szansą na uzyskanie realnych, potrzebnych na rynku pracy kwalifikacji zawodowych. Innowacja rewolucjonizuje aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami, dając szansę na podjęcie pracy w przyszłości.
Obiady, które otwierają. Innowacja stwarza pole nie tylko na urozmaicenie zajęć w WTZach. Dzięki niej osoby z niepełnosprawnościami mają możliwość rozwijania swoich umiejętności społecznych. Regularne wizyty u seniorów owocują wytworzeniem się nowych, znaczących dla obu stron i opartych na wzajemnym zrozumieniu relacji. Relacji, których znaczenie jest nie do przecenienia zwłaszcza dla często izolowanych ze społeczności lokalnej uczestników WTZów.
Obiady, które cieszą. Uczestnicy programu czują satysfakcję z wykonywania docenianych społecznie usług, pomagania innym, wzrostu odpowiedzialności i samodzielności. Pojawia się w nich poczucie spełnienia, przeświadczenie o dobrze wykonanej pracy, a w konsekwencji zadowolenie z siebie i wzrost poczucia własnej wartości.
Obiady, które działają. Udział w programie wreszcie wpływa także na tak istotne dla osób z niepełnosprawnościami poczucie sprawczości. Umożliwia wykonywanie działania uznanego społecznie.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.